Prisimenant A. Sabonio vestuves


Sabonio vestuves

1990 metų birželio 15 dieną Kaune susituokė garsiausias visų laikų Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis ir „Mis Vilnius 88“ Ingrida Mikelionytė. Apie šias vestuves buvęs krepšininkas Rimas Kurtinaitis pasakojo dienraščiui „Kauno diena“. 

„Tai buvo nuostabios, linksmos ir draugiškos vestuvės“, - sakė R.Kurtinaitis. Tuomet Lietuvai buvo sunku, šalį kaustė Rusijos blokada, nes buvusi Sovietų Sąjunga niekaip nenorėjo paleisti nepriklausomybę paskelbusios Lietuvos. Tačiau geriausio Lietuvos krepšininko sutuoktuvių pokylyje Juodkrantėje blokada nė nekvepėjo.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas R.Kurtinaitis pamena blokadą, per kurią ir vyko A.Sabonio vestuvės. Pamena, ir kad tuomet trūko degalų. Tačiau tuo sunkiu metu valdžia, "Kauno dienai" pastebi R.Kurtinaitis, leido prekiauti: "Kas iš Rusijos, kas iš Baltarusijos ar Lenkijos atsiveždavo benzino, dyzelino. Valdžia nors ir mažiau pinigų galėjo surinkti į biudžetą, bet tarsi pro pirštus žiūrėjo į pakelėse benzinu ar dyzelinu prekiaujančius žmones."

Blokada ir vestuvės tuo metu lietuviams buvo nesuderinami žodžiai. Ingridos ir Arvydo iškilmėms buvo užsakyti keli autobusai, o nuo Klaipėdos iki Juodkrantės - specialiai šventei išpuoštas keltas. Jis plukdė iki Juodkrantės. Viduje netrūko užkandžių, gėrimų, putojančio vyno.

To meto liudytojai puikiai pamena, kad R.Kurtinaitis pusantrų metų iki A.Sabonio vestuvių visiškai nevartojo alkoholio. Rimas juokais buvo davęs žodį: alkoholį gers tik per A.Sabonio vestuves! Tuo metu nuolatinės draugės neturėjusio Arvydo sutuoktuvėmis nekvepėjo ir dauguma nė neįsivaizdavo, kada jos galėtų įvykti.

„Kurti, ruoškis gerti, - vieną dieną telefono ragelyje R.Kurtinaitis, kuris tuomet gyveno ir žaidė Vokietijoje, išgirdo A.Sabonio bosą. - Vedu."

sabonio vestuves 2

Edmundo Katino nuotraukos, "Kauno diena"

Vestuvės vyko naujai pastatytuose Kauno šilumos tinklų poilsio namuose Juodkrantėje. Jose dalyvavo keli šimtai žmonių. Kaip ir dera tikrose lietuviškose vestuvėse, stalai lūžo nuo įvairiausių valgių, lengvų ir stiprių gėrimų. Ir lietuviškų, ir užsieninių. Valgiai ir aptarnaujantysis personalas atkeliavo iš puikiai visiems žinomo Kauno restorano „Žalias kalnas“, kurį „Žalgirio“ krepšininkai buvo ypač pamėgę, rašo "Kauno diena".

Pirmajame Šilumos tinklų poilsio namų aukšte buvo banketinė salė, antrajame - kavinė, baras. A.Sabonio vestuvių dalyviai zujo per abu aukštus, bendravo, linksminosi.

R.Kurtinaitis pamena, kad vestuvių vos nesugadino gaisras: „Antrojo aukšto bare stovėjo sidabrinė žvakidė. Viena didelė žvakė nukrito ir nuriedėjo iki sintetinių užuolaidų, kurios akimirksniu užsiplieskė. Įsilinksminę žmonės to nepastebėjo. Nuplėšiau užuolaidą, apsisvilinau rankas, kažką pyliau, gesinau. Incidento pabaigą stebėję liudytojai juokėsi: Kurtis vos nepadegė poilsio namų."

Vestuvių svečiai išvažiavo po dviejų naktų, o pabroliai ir ištvermingiausieji dar nuvyko švęsti į Nidą, pernakvojo viename gražiausių Lietuvos kurortų. Tik pirmadienį ryte autobusu jie išvyko į Kauną. Sustojimai pakelėse, alus, užkandžiai. Gimtąjį miestą kompanija pasiekė vėlai naktį.

 


Straipsnio data: 2015-01-03 | "Kauno diena".

Amzinaitavo730 100 jpg