Palanga sieks tapti vasaros santuokų sostine


167 Laura vestuves1

Vis daugiau jaunavedžių sulaukiantys Druskininkai ir Palanga tikisi, kad jų padaugės. Santuokų registracijos tvarką pakeisiančios Civilinio kodekso pataisos leistų labiau papildyti savivaldybių biudžetą, rašo „Lietuvos rytas“.

Vestuvininkų pamėgti šalies kurortai vis rimčiau pradeda vertinti už santuokų registraciją gaunamas pajamas. Jos ėmė didėti po 2009 metų, kai santuokas buvo leista registruoti ne tik civilinės metrikacijos skyriuose, bet ir vaizdingose vietose ar kitose patalpose.

Palangoje nuo 2012 metų, kai ne civilinės metrikacijos skyriuose buvo sutuokta 16 porų, per dvejus metus tokių santuokų registracijų padaugėjo daugiau nei 3 kartus. Klaipėdoje 2010 metais pasirinktose vietose buvo 10 santuokų, o pernai šitaip buvo sutuoktos jau 77 poros, rašo „Lietuvos rytas“.

Už įprastą santuokos registraciją valstybė yra nustačiusi 20 eurų mokestį. Vadinamoji išvažiuojamoji santuokos registracija kainuoja triskart daugiau – 60 eurų. Rinkliava už santuokų registraciją kurorto biudžetą papildė beveik 6 tūkst. eurų. Panašią pinigų sumą surinko ir Druskininkai, kuriuose pernai buvo sutuoktos 197 poros, tačiau išvažiuojamųjų santuokų čia buvo net 60.

Pagal tokių santuokų skaičių Palanga ir Druskininkai užėmė atitinkamai ketvirtąją ir trečiąją vietą tarp visų šalies savivaldybių, į priekį praleidę tik didmiesčius Klaipėdą ir Vilnių.

Abiejų kurortų savivaldybių atstovai neabejoja, kad išvažiuojamųjų santuokų dar labiau padaugės leidus santuokas registruoti neatsižvelgiant į jaunavedžių ar jų tėvų gyvenamąją vietą.

Tokią Civilinio kodekso pataisą Seime yra užregistravęs socialdemokratas Juras Požela. Jei Seime tokia idėja nesulauks pasipriešinimo, nesvarbu, kur gyvena, Lietuvos gyventojai bet kurioje šalies vietovėje galės tuoktis jau šią vasarą.

Šios pataisos priėmimo laukiantis Palangos meras Šarūnas Vaitkus jau planuoja Palangą paskelbti santuokų sostine ir ruošiasi visus jaunavedžius pakviesti prie jūros. Palangoje populiariausios santuokų registravimo vietos yra šalia jūros esantys viešbučiai, paplūdimiai, Birutės parkas ir jame esantis Birutės kalnas su koplyčia.

Nuotraukoje: Lauros ir Vitalių Meškių vestuvės Palangoje. Čia galite pamatyti šios poros vestuvių akimirkas.


Straipsnio data: 2015-04-06 | Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“

Amzinaitavo730 100 jpg